Anasayfa

Bilgi Paylaşımlarım

Kuş Gözlemciliği ve Fotoğrafçılığı

İphone İle 7d Yi Uzaktan Kumanda Edin.

Linkler

Fotoğraflarımı Paylaştığım Web Siteleri

Sergi, Yayın, Haber, Ödül

Fotoğraf Çekmek ve Bazı İpuçları

Kalitesiz UV Filtre Kullanmayın

Canon EOS 40D 1.1.1 firmware güncellemesi

Ana Sayfa > Bilgi Paylaşımlarım

Canon EOS 40D 1.1.1 firmware güncellemesi
24 Mayıs 2009

"EOS 40D Firmware Update Version 1.1.1" 20 Ocak 2009 itibariyle yayınlandı.

------------------------------------------------------------------------------------

İlgili linki ben buraya kopyalıyorum.

http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos40d/eos40d-firmware-e.html

bu linki tıklayıp, oradaki adımları takip edip , firmware dosyasını indirin, inen dosya eos40d111.exe olacak, onu bilgisayarda çift tıklayıp çalıştırın, dosya kendisini açacak ve 8,193,788 byte boyunda yeni bir dosya oluşacak. 40d00111.fir adında. Bundan sonrasını, fotoğraflarınızı da bilgisayarınıza aktarmakta kullandığınız bir kart okuyucunuz olduğunu varsayarak aşağıda yazıyorum.

Pilin tam dolu iken, CF kartını makinaya tak, formatla [içindeki fotoğrafları önceden aktarmayı unutmayın tabii :) ].

Sonra kart okuyucuya kartını tak ve aşağıdaki işlemleri yap...

eos40d111.exe dosyasını bilgisayarına indirdiğin yerde (klasörde) çift tıkla, yeni bir dosya oluşacak, 40d00111.fir adında, bu dosyayı kartına direk kopyala.

Kartı fotoğraf makinasına tak, makinayı aç ve makinanı P moduna al, menüden firmware versiyonu yazan yerin üzerine gel, orada "current version is 1.0.5. Update" ya da "current version is 1.0.8. Update" yazar, hemen altındaki OK üzerine gel ve SET tuşuna bas ve bekle, unutma pilin dolu olsun ne olur ne olmaz. Biraz sonra 40DD00111.FIR seçili bir ekran gelecek, onu seçmeni isteyecek, orada iken, tekrar SET tuşuna bas, sonraki ekranda OK üzerine gel, tekrar SET tuşuna bas. "Updating now" yazarken bekle yine. Orada yazar aman makinayı kapatma diye. Update olmasını ekranda izliyoruz bu anda ve sayac %10-15 diye çalışır %100'e doğru. Sonrasında "Update is complete" 1.0.8. -> 1.1.1. diye bir ekran çıkar ve orada yine OK üzerinde SET tuşuna bas. Kamerayı kapat. Bataryayı çıkar, en az 2 saniye bekle, biraz daha fazlası garanti olur Sonra bataryayı tekrar tak ve CF'ı tekrar formatla, hepsi bu kadar. Daha detaylı açıklamalar yukarıda linki verilen Canon'un sitesinde yer alıyor.

Kolay gelsin.

1 |
Henüz bu yazı için fotoğraf girilmemiş.

Süleyman Uçar

Tasarim ve Uygulama Arda Altuntas