Süleyman UÇAR
İstanbul, Türkiye


Üniversite yıllarında Zenit CA12 analog makina ile fotoğraf çekmeye başladım, 80'li yıllar işte, 20-25 yıl geçmiş o günden bu yana. 2005'ten sonra, çektiğim fotoğraf bir şeye benzemeli, bu işin bir tekniği, yolu yordamı olmalı diye düşünmeye ve bu konuda kendimi geliştirmek için araştırmaya başladım. Bu kapsamda Muammer Yanmaz atölyesinde bir fotoğraf kursuna da gittim (40haramiler).

Çalışmalarımı ağırlıkla doğada gerçekleştirmekten hoşlanıyorum. Doğada manzara, makro ve kuş fotoğrafları ile daha fazla zaman harcıyorum. Yeni teknikleri de sürekli araştırıyorum. HDR alanında ciddiye alınabilecek çalışmalarım olduğunu düşünüyorum.

Fotoğraf çalışmalarımı hobi olarak sürdürürken National Geographic dergisinin Türkiye Edisyonu tarafından düzenlenen 2007 Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nda, manzara kategorisinde Kapadokya fotoğraflarımdan biri ile Türkiye birincisi oldum.

Bunun dışında, yabancı ve yerli sitelerde ustaları ve benim gibi amatörleri izliyorum ve fotoğraflarımı internetteki fotoğraf paylaşım ve kritik sitelerinde paylaşmaktan keyif alıyorum. Sonuç olarak ben bir fotoğraf amatörüyüm ve fotoğraf işinde kendi keyfimin emekçisiyim. Fotoğraf benim hobim, zevk için fotoğraf çekiyorum, çektiklerimi paylaşmaktan, diğer amatör arkadaşlarımın güzel çalışmalarını izlemekten keyif alıyorum. Bilmediklerimi öğreniyorum, bildiklerimi de yine zevkle paylaşıyorum.

İş dünyasında finans sektöründe çalışıyorum. Fotoğraf bir çoğu gibi, çalışma hayatındaki sıkıntılarımıza ferah bir pencere açıyor.

Sitemizi 2008 Ramazan arefesinde açtık, hayırlı olmasını diliyorum. Umarım ki keyif alırsınız. Eğer zaman zaman memnuniyetinizi galerideki fotoğrafların altlarında da paylaşırsanız elbette biz de memnun oluruz. Ancak, kötüye kullanımları önlemek için, yorumlarınız admin kontrolünden sonra yayınlanmaktadır.

Saygılarımla.

Süleyman Uçar

Rado watches have cornered the niche for rolex replica sale that are different from more traditional Swiss watches. Rado watches stand out from other rolex replica because of Rado's use of new, modern materials and striking design. Rado were the first to produce the world's first truly scratch-proof replica watches uk; the DiaStar. If you're looking for a top rated, beautiful watch that's a little different to rolex replica sale, then you should take a look at the current collection of Rado watches. I love Rado rolex replica because of the unusual, modern materials that are used. rolex replica sale are made from materials such as scratch proof ceramic, caoutchouc and Hard Metal. Rado Ceramica has become a design classic.